O NÁS

Vítejte na stránkách hokejového týmu HC BLADES.

Slovo úvodem:

U party kamarádů, nebo řekněme týmu, který se chce jakýmkoliv způsobem prezentovat, není snadné zvolit jeho příznačný název. Obzvláště v případě, kdy má tento název charakterizovat jeho vyjímečnost, a odliší jej od ostatních part.

V našem případě však byla volba poměrně jasná. Naše město, jediné v ČR, je proslulé výrobou holicích čepelek, jejichž výroba se traduje již od roku 1950. A protože jejich ostří je tím správným synonymem k dobře nabroušeným nožům našich bruslí, byl vybrán název HC BLADES Jevíčko, nebo chcete-li česky – Jevíčské ŽILETKY. Na vysvětlenou uvádím, že anglosaská verze byla zvolena z důvodu předpokládané expanze mančaftu do zahraničních soutěží.

Ve stručné charakteristice týmu je třeba zmínit, že jsme spolkem „postarších“ ale zato dlouholetých amatérských hráčů ledního hokeje, doplněných mladou krví, kteří se již několik sezon snaží přeorientovat na uzavřená kluziště. Mnozí z nás dokonce pamatují dřevní dobu vlastnoručně stříkaných venkovních kluzišť, kdy zima ještě bývala zimou. I pozdější nakládačky v Moravskotřebovské lize, které jsme tenkrát dostávali ještě pod hlavičkou mužstva sousedních Biskupic.

V období vakua, kdy tato soutěž byla zrušena, jsme se pak pravidelně scházeli k přátelským zápasům do té doby, než skupina nadšenců z Udánek v sezóně 2013/14 obnovila tradici této „rybníkářské“ ligy. V závěru absolvované sezóny, odehrané v mužstvu „Amatérů Velkých Opatovic“ se pak tzv. zdravé jádro Jevičáků rozhodlo odtrhnout a vytvořit pro nadcházející ročník vlastní tým.

Tímto krokem tedy odstartovala jeho historie. Doufejme, že bude dlouhá a úspěšná, s minimem zranění a spoustou skvělých sportovních zážitků.

C.